Aktuality

« strana 75 »

Bez gólu nejde vyhrát.

Plzeň dvakrát porazila Prachatice, Pedagog ve šlágru dominoval

SD: Pedagog - Suchdol (foto: Luboš Bárta)Dorostenci Plzně-Litice o víkendu dvakrát porazili Prachatice a vrátili se do boje o play off. Ve šládru kola porazil Pedagog na svém hřišti druhý Suchdol 3:0 a upevnil si svou pozici. Závěrečná kola nabízejí ještě dramatické zápletky.

SK Pedagog České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Šlágr kola komentoval kouč vítězů Luboš Bárta. „Pod Černou věží se odehrál šlágr kola, kdy první Pedagog přivítal na svém hřišti Suchdol nad Lužnicí. Rozjetý českobudějovický tým byl vzhledem ke své formě mírným favoritem a to také potvrdil. Zápas začal z obou stran poněkud vlažně a dlouho se čekalo, kdy jeden z týmů pořádně zabere. Tři minuty před koncem první třetiny strhl vedení na svojí stranu druhý útok Pedagogu. Piegl našel mezi kruhy volného Bazala, a ten se nemýlil. Vstup do druhé třetiny se domácímu celku vydařil. Krátoška odražený míček zavěsil pod víko Šlefrovi branky a domácí se ujali dvoubrankového náskoku. I přes mnoho šancí, většinou na straně domácích, se skóre neměnilo, až když hostující trenér sáhl k odolání brankáře, utvořil se konečný výsledek zápasu. Do prázdné branky zvýšil Pedagog na 3:0 a tento výsledek ho posunul o kousek blíž ke konečnému umístění na čele tabulky v základní části soutěže.“

Utrápené tři body

1.Ohbl jihBetonově se definitivně rozplynula šance na play off, když prohrála se Suchdolem. Jistým vítězem základní části je Tábor, který už o svůj náskok nemůže přijít. Hlavní hvězdou uplynulého kola byl Jan Donauschacht, který se po dlouhé době vrátil do branky Olympu.

HBC Betonova Holubov B - SK Suchdol nad Lužnicí B 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Šťastný,Homolka

Betonova definitivně přišla o play off, což neudělalo příliš radosti Zdeňku Trostovi. „Pro nás byl tento zápas velice důležitý a myslím, že ani Suchdol nemá nic jisté. My jsme se museli obejít bez našeho poslední dobou nejlepšího střelce Josefa Marcela, který přibyl na marodku k dlouhodobě zraněnému Petru Bendovi a z pracovních důvodů nemohl ani Martin Lavička. Musel jsem tedy oslovit veterána Romana Varechu, aby nám vypomohl. Zápas samotný byl dosti podobný našemu minulému zápasu s Olešníkem. Hrál se vyrovnaný zápas dosti ovlivněný vedrem, které panovalo, a na to, o jak důležitý zápas šlo, proběhlo vše v klidu. V první třetině byl malinko lepší Suchdol a dal dvě branky, nám se podařilo snížit ve druhé třetině. Ve třetí třetině jsme byli trochu lepší my, bohužel bez brankového vyjádření. Nám se definitivně rozplynula šance na play off, ale to neznamená, že zbývající zápasy vypustíme. Naopak musíme makat dál, jde hlavně o to, abychom zase začali dávat góly. Suchdolu blahopřeji k výhře.“

Trenér Suchdolu Vít Korbel nebyl příliš spokojen. „Nebyl to pěkný hokejbal, nedalo se na to dívat, nehráli jsme dobře my ani soupeř. My dali v závarech před bránou dva slepené góly, naštěstí o jeden víc než soupeř, a tak jsme těsně vyhráli. S bodovým ziskem jsme samozřejmě spokojeni, ale s předvedenou hrou ani trochu. Pochvalu ale zaslouží gólman Libor Švejnoha, který nás několikrát podržel a výrazně pomohl k našemu vítězství.“