1.NHbL - západ play-off

Kovo Praha, Ďáblové Praha a Dobřany do semifinále

Jan Donauschachtl, 2012-04-15 18:22:23 » 575x

SK Suchdol nad Lužnicí - TJ Tatran Třemošná 7:3 (foto: Jan Donauschachtl)

1.NHbL - ZápadVítěz základní části Kovo Praha si v sobotu poradil s Mostem B a v nejkratší možné době postoupil do semifinále. To samé se podařilo i Dobřanům, které si suveréně poradily s Liticemi, kteří tak po slibné základní části končí již ve čtvrtfinále. Ostatní série pokračovaly i v neděli. Ďáblové Praha vyhráli na svém hřišti i podruhé a jsou v semifinále, Nové Strašecí končí. Série mezi Třemošnou a Suchdolem bude za stavu 2:2 pokračovat i příští týden. Jihočeši dokázali doma dvakrát vyhrát a o postupujícím se rozhodne příští sobotu na hřišti Třemošné.

TJ Tatran Třemošná - SK Suchdol nad Lužnicí - Stav série: 2:2 (4:0, 7:2, 3:7, 2:5)

SK Suchdol nad Lužnicí - TJ Tatran Třemošná 7:3 (0:2,4:1,3:0)
Střely: 59:26, vyloučení: 5:7, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 0:0.

Hunal 2+1,Slanina 1+3,Blafka 1+0,Lakatoš D. 1+1,Apfelthaler 0+1,Kalát 1+1,Hadrava 1+0,Landa 0+1.

SK Suchdol nad Lužnicí - TJ Tatran Třemošná 5:2 (2:0,1:1,2:1)
Střely: 23:10, vyloučení: 6:9, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 1:0.

Krejčí P. 2+0,Kalát 0+3,Slanina 1+0,Hadrava 0+1,Hadač 0+1,Blafka 2+1,Apfelthaler 0+1.

Třemošná jela do Suchdolu nad Lužnicí s náskokem 2:0 a cílem Tatranu bylo již v sobotu ukončit čtvrtfinálovou sérii. Domácí, podporováni početným publikem, však na své půdě předvádí dobré výkony a zdaleka nebylo nic rozhodnuto. Suchdol však zaspal úvod třetího duelu a nečekaně prohrával o dvě branky. Zbytek zápasu naopak vyšel domácím dokonale a svého soka k ničemu nepustili.

Ve druhé patnáctiminutovce přišla smršť na branku Třemošné, po které naopak Suchdol vedl již 4:3. Sice se ve třetí třetině počítalo s obrovským tlakem hostí, jenže opak byl pravdou. Domácí v zápase vyprodukovali 59 střel na branku soupeře a nakonec sedm z nich skončilo gólem. Bylo tedy jasné, že díky výhře 7:3 se oba celky utkaly také v neděli.

„Zápas pro nás opět nezačal dobře. První třetinu jsme prohráli 2:0. Zato druhá nám vyšla fantasticky, otočili jsme na 4:3. Ve třetí třetině jsme přidali ještě tři góly a bylo rozhodnuto. Kluci si zaslouží pochvalu, že se za nepříznivého stavu nesložili a bojovali dál,“ chválí kouč Suchdolu své hráče. Suchdol nad Lužnicí cítil obrovskou šanci na smazání ztráty Třemošné a samozřejmě chtěl vrátit sérii zpět na hřiště Tatranu. S obrovskou chutí se domácí vrhli do duelu skvěle a po 36 vteřinách vedli již o dvě branky. Hosté vystřídali gólmana a další branky do první sirény již neinkasovali.

Suchdol byl i v neděli lepším mužstvem a od druhé třetiny duel stoprocentně kontroloval a měl ve svých rukách. Třemošná se sice dokázala přiblížit na rozdíl jediné branky, ale nakonec podlehla Suchdolu 5:2, dvěma brankami se do střelecké listiny zapsali Krejčí s Blafkou. Je tedy jasné, že se rozhodne až příští sobotu na hřišti Tatranu Třemošná.

„Druhý zápas pro nás začal neuvěřitelně dobře. Po půl minutě jsme vyhnali brankáře z Třemošné střídat. Pak jsme zápas kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Opět musíme poděkovat našim fantastickým divákům, kteří nám opět vytvořili skvělou atmosféru,“ hodnotí Stanislav Landa, trenér Suchdolu nad Lužnicí.

komentářů: 0

Play-off muži

Orel České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí B 2:2 (3:0, 3:6, 5:3, 1:5)

SK Suchdol nad Lužnicí B - Orel České Budějovice 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy se série přesunula do Suchdola. Domácí však nepotvrdili výhru z venku a prohráli 3:5, což samozřejmě potěšilo forvarda Orlu Petra Janečka. „Do utkání jsme nastoupili dobře, dali jsme gól, ale pak jsme se nechali třikrát vyloučit a Suchdol otočil skóre na 2:1. Ve druhé třetině jsme byli aktivnější a nakonec jsme vyrovnali na 2:2. V závěrečné části jsme rychle odskočili na 2:4, pak jsme přidali pátý gól a zápas dohráli, i když Suchdol trefil dvě tyčky ke konci. Ale celkově jsme byli lepší celý zápas a zaslouženě vyhráli. Naše branky vstřelili Radouch 2, Minsk 2 a Kalina.“

SK Suchdol nad Lužnicí B - Orel České Budějovice 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Ke srovnání série na 2:2 v neděli výrazně přispěl kanonýr Slanina, který do Suchdola přestoupil z extraligového Olympu. Komentář k duelu opět obstaral českobudějovický Petr Janeček. „Domácí byli od začátku lepším týmem a zaslouženě se dostali po našich obrovských chybách rychle do vedení 2:0. Moje branka znamenala pouze snížení na 1:3. Vítězství domácích je naprosto zasloužené, my jsme dnes předvedli tragický výkon. Rozhodne se tedy příští týden na našem domácím hřišti. Bohužel nám budou chybět tři tahouni Tolar, Laur a Vostrácký. I přesto do toho dáme všechno a budeme se snažit vybojovat postup.“

Nad oběma duely se pozastavil i trenér Suchdola Vít Korbel. „ V sobotním zápase jsme nepodali optimální výkon, soupeř byl o něco lepší. Postupně si vytvořil náskok a ten už udržel do konce. V závěru jsme soupeře zatlačili, ale pouze jsme stav korigovali na 5:3, víc jsme nestačili. Zápas to byl pěkný, v závěru až moc vyhrocený, až to zavánělo to nějakým zraněním. V neděli jsme sestavu výrazně posílili a bylo to znát. Útočník A-týmu Libor Slanina a dorostenec Marek Hadrava si na hřišti dělali, co chtěli, oba dali dva góly a zápas vlastně rozhodli, vyhráli jsme 5:1. Stav série je tedy 2:2, škoda té sobotní porážky, kdybychom lépe zahráli, mohlo být rozhodnuto. Teď se budeme muset pokusit vyhrát na hřišti Orla, to ale bude velmi těžké. Navíc nebudeme moci zřejmě posílit, áčko doma o víkendu dvakrát vyhrálo a v sobotu pojede hrát rozhodující zápas do Třemošné.“

3301027 2:2 3303012
  07.04.12 16:30 Orel Č.B. - Suchdol  B 3:0   (1:0,1:0,1:0)
  08.04.12 16:30 Orel Č.B.- Suchdol  B 3:6   (1:4,1:1,1:1)
  14.04.12 16:30 Suchdol  B - Orel Č.B. 3:5   (2:1,0:1,1:3)
  15.04.12 16:00 Suchdol B - Orel Č.B. 5:1   (2:0,1:0,2:1)
  21.04.12 14:30 Orel Č.B. - Suchdol B 14:30 » Pedagog