« strana 6 »

muži "A"

HOKEJBAL

Jindřichohradecký Olymp opanoval prvoligové derby

Na třetí letošní březnové odpoledne budou dozajista chtít rychle zapomenout prvoligoví hokejbalisté SK Suchdol nad Lužnicí, kteří v okresním derby utrpěli veliký debakl na hřišti TJ HBC Olymp J. Hradec. Inkasovali od tradičního rivala tucet branek a spadli znovu až na poslední místo tabulky. Mužstvo z Hvězdárny se posunulo o příčku výš, je šesté. Ve 21. kole má Olymp volno, Suchdol jede do Přelouče, kde se střetne s tamními Jestřáby v sobotu 26. března od 14 hodin.

Na jindřichohradeckou Hvězdárnu zavítala početná divácká návštěva, která vytvořila skvělou atmosféru. Obě mužstva od začátku chtěla hrát aktivně, někdy se hokejbalisté nechali hrou tak unést, že zapomínali na obranu. Živelný projev přinesl za necelých 10 minut šest branek, když skóre otevřel na konci 2. minuty Ondřej Houdek. Novic v domácí sestavě, hokejista Slavoje Žirovnice, absolvoval svoji hokejbalovou soutěžní premiéru, kterou oslavil hattrickem. Hosté dokázali vyrovnat na 1:1 a 2:2, ale na každou jejich trefu Olymp rychle odpověděl. Nejprve po 8 sekundách a pak gólem na 3:2 za 12 vteřin. První třetinu vyhrál domácí celek 4:2, přičemž Suchdol ještě dvakrát zachránila tyč. Nutno dodat, že tým od Lužnice měl v prvním dějství několik dalších velkých příležitostí, ale brankář Filip Janák byl vynikající. Hostům chytil pět jasných šancí. V druhé třetině oba týmy hrály opatrněji, avšak herní převaha byla na straně domácího favorita, jenž svůj pátý gól dal v přesilové hře a šestý chvíli před koncem prostřední části. Totální demolice Suchdolu přišla během necelých 4 minut v úvodu třetí třetiny, kdy Olymp vstřelil 5 branek! Za stavu 2:8 hosté střídali gólmana Tomáše Pixu, ale náhradník Martin Halíř vydržel neinkasovat pouze 99 sekund, než dostal tři rychlé góly. Desátou trefu J. Hradce zařídil obránce Adam Popelka, byla to jeho první branka v I. lize.

Ohlasy

Pavel Císař (Suchdol – útočník): „Co dodat? Hovoří se k tomu těžko, prostě náš kolaps. Se soupeřem jsme vydrželi držet krok v první třetině, ale pak už to byla z naší strany křeč, která vyvrcholila v poslední části. Olympu patří gratulace, my musíme jít dál, protože nás ještě čekají tři zápasy. Ve hře je tedy devět bodů, uvidíme, kolik jich urveme.“

Martin Remiáš (J. Hradec – útočník): „V takových zápasech není třeba hledat motivaci, ta je sama sebou, když jde o derby dvou nejlepších jihočeských mužstev. Tušili jsme, že na nás Suchdol na začátku vlétne, což se potvrdilo, ale my jsme mu vždycky rychle přistřihli křidélka. Jeho nápor jsme ustáli na výbornou. Řekl bych, že jsme ve formě. Pokud budeme takhle pokračovat, můžeme dojít daleko. Reálně třeba až do finále.“

Fakta

TJ HBC Olymp J. Hradec – SK Suchdol n./L. 12:2 (4:2, 2:0, 6:0). Góly a přihrávky: 2. Houdek (Čapek), 7. Remiáš (B. Mátl), 9. Škarda (Hunal), 10. Houdek (Plášil), 19. Čapek (Slanina, Matějka), 29. Slanina (Hunal, Čapek), 31. Remiáš (Škarda), 31. Matějka (Čapek, Klimeš), 33. D. Mátl (Škarda), 34. Popelka (Čapek, Slanina), 35. Houdek (Klimeš, L. Zayml), 42. Matějka (Čapek) – 7. Blafka, 8. Tácha (Pultr). Střely na branku: 40:15. Vyloučení: 2:3. Využití přesilovek: 1:0. Rozhodčí: Horský – Vokurka, 137 diváků.

Sestavy

J. Hradec: F. Janák – Hunal, B. Mátl, Štěch, Plášil, Popelka, Tržil – D. Mátl, Remiáš, Škarda, Čapek, Matějka, Klimeš, Slanina, L. Zayml, Houdek.

Suchdol: Pixa (31. Halíř) – Šlápota, Vacek, Hadač, Látal, Švácha, Sup, Schandl – Smutný, Fical, Lakatoš, Pultr, Markytán, Tácha, M. Dlugoš, Hadrava, Blafka, Kalát, Klíma.