Aktuality - žáci

ilustrační foto (foto: TJ Blatná Datels)

Ve finále se utkají žáci Blatné a Dobřan, skvělý výkon Prachatic zhatily nájezdy

Barbora Smudková | 05.05.2016 09:20:42 | 33x

MČR SŽ - Liga starších žáků už má své finalisty. O vítězství v jihozápadní skupině se utkají týmy Blatné a Dobřan, k postupu jim stačila dvě semifinálová kola. Suchdol prohrál se Šneky 5:3, Prachatice ve vyrovnaném utkání podlehly Datlům až v nájezdech.

TJ Snack Dobřany - SK Suchdol nad Lužnicí 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Dobřanští Šneci v generálce na konci základní části podlehli Suchdolu vysoko 8:0, tentokrát ale Západočeši nepřipravení nenastoupili. Zásadní boje přinesla první třetina, kdy do branky Suchdola vletěl míček hned třikrát, dvě střely z hole Laurince pak nezvládli domácí. V druhé části Dobřany navýšily vedení na 4:2, Suchdolští se ale bez boje vzdát nechtěli. V závěrečné třetině se Suchdol konečně dočkal třetího gólu, který do branky Šneků opět dopravil Laurinc. Čtvrtého, vyrovnávacího gólu už se ale Jihočeši nedočkali. Série se tak přesouvá do Suchdola za stavu 1:0 pro Dobřany.

Zápas hodnotil autor hattricku Jakub Laurinc: „Už od začátku měli domácí navrch. Po prvním zásahu Dobřan jsme zanedlouho vyrovnali, domácí ale stále tlačili, takže jsme znovu museli stahovat skóre, Dobřany ale bohužel skórovali i potřetí. Ve druhé třetině hra vypadala dost podobně, jen si tentokrát zásah připsali jen domácí. Ve třetí třetině začali domácí faulovat, Mužík navíc dostal trest do konce utkání. Naskytla se nám přesilovka 5 na tři, při které se mi podařilo stáhnout skóre na 4:3. Ještě jsme se snažili o vyrovnání ale marně.“

V posledním zápase semifinálové série se nadřel i domácí Suchdol, Šneky ale nezdolal. (zdroj: SK Suchdol nad Lužnicí)

SK Suchdol nad Lužnicí - TJ Snack Dobřany 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Druhý semifinálový zápas o víkendu čekal také na dvojici Suchdola a Dobřan. Západočeský tým byl po prvním kole blíž postupu, zápas v Suchdole tak Šneci nepodcenili a přijeli s o tři hráče širší sestavou, než jakou měli domácí. Na první gól přesto Dobřany čekaly dlouho, až v jedenácté minutě otevřel skóre Mužík, hned v úvodu druhé části se ale před branku hostí probojoval Laurinc a vyrovnal na 1:1. Laurinc Šneky překvapil ještě o čtyři vteřiny později, míček se sotva dotkl země a už visel v Malotínově brance. Západočeši sice na počet střel výrazně vedli, vyrovnání se ale dočkali až v devatenácté minutě, kdy výbornou Jiráčkovou překonal Kopf. Třetí třetina pak patřila jedinému hráči, během jedné minuty a třinácti vteřin stačil Mužík překonat veškerou domácí obranu hned třikrát. Suchdolští o možnost zahrát si ve třetím utkání o postup nevzdávali a v čase 32:15 odpověděla na dobřanskou krasojízdu gólem na 3:5 Landová. Dalším Jihočechům už ale Malotín skórovat nedovolil. Série tak stejně jako v Prachaticích skončila 0:2, ve finále se s Dobřany utká Blatná. Pro Suchdol a Horaly ale sezóna rozhodně nekončí, stejně jako týmy Pedagogu a Olympu, které se do play-off nedostaly, je čeká ještě boj o třetí místo. A i to se počítá.