Aktuality - muži "A"

HOKEJBAL

Hokejbalisté Suchdola ještě žijí, na Olymp čekají Kelti

Prvoligoví hokejbalisté SK Suchdol nad Lužnicí dokázali v posledních dvou kolech plně bodovat, což jim při šťastné shodě dalších okolností zaručilo, že se vyhnuli přímému sestupu do II. ligy. Na začátku června je čeká baráž o udržení. Příjemnější starosti má HBC Olymp J. Hradec, který ze sedmého místa postoupil do osmifinále, kde se v sérii na dvě vítězství střetne s Kelty z Nižboru. Úvodní zápas se hraje v sobotu 9. dubna od 15:00 hodin v Berouně – Hlinkách.

Když na konci 24. minuty Suchdol v Mladé Boleslavi prohrával už 1:5, tak asi málokdo pochyboval o tom, že je jasným sestupujícím. Avšak 14 vteřin před druhou přestávkou Jihočeši snížili na rozdíl tří branek a touto trefou neskutečně ožili. V třetí třetině vše vrhli do útoku, na povel si obrat vzal Jan Turek, Horal z druholigových Prachatic. Po 47 sekundách závěrečné části snížil na 3:5, po necelých třech minutách dokonal hattrick – 4:5. Po uplynutí dalších 4 minut nahrál Pavlu Císařovi na vyrovnání a 5 vteřin poté dokonal zmrtvýchvstání svým čtvrtým gólem – 6:5! „Tohle se nestává každý den, jsem rád, že ty naježděné kilometry a čas věnovaný hokejbalu se mi takhle vrátily. Děkuji klukům, že to nezabalili,“ radoval se Turek. Hrdina utkání se brankou a dvěma asistencemi podílel i na následné výhře v K. Varech, kde Suchdol zvítězil 8:5. „My jsme proti Varům před sedmi lety v první lize hráli náš první zápas, teď nás mohly poslat dolů. Ovšem zvládli jsme to a pak čekali na výsledky z Mostu a Berouna,“ uvedl kapitán Viktor Hadač. S přímou záchranou to nakonec nevyšlo, jelikož Most vyhrál nad Přeloučí, ale Kelti těsným vítězstvím 4:3 nad Brnem poslali Suchdol do baráže, jíž v úvodu června bude hostit doma na Gráfovci, přičemž je velmi reálné, že jedním ze dvou druholigových soupeřů budou zrovna Prachatice.

Fakta

HBC Tygři M. Boleslav – SK Suchdol 5:6 (2:0, 3:2, 0:4). Branky a asistence: 2. Malina (Knížek), 13. Čech, 19. Bydžovský (Kollman, Malina), 21. Kollman (Ruda, Cihlář), 24. Knížek (Malina, Cihlář) – 24. Klíma (Blafka), 30. Turek (Císař, Blecha), 31. Turek (Tácha, Látal), 34. Turek (Tácha), 38. Císař (Turek, Blecha), 38. Turek (Blafka). Střely na branku: 22:21. Vyloučení: 3:4. Využití přesilovek: 1:0. Rozhodčí: Tuček – Žák, 35 diváků.

SK HBC CSKA K. Vary – SK Suchdol 5:8 (2:2, 0:3, 3:3). Branky a asistence: 5. Jan Frič (Kantner, Jakub Frič), 7. Průša (Jan Frič, Kantner), 37. J. Bauer (Reiser), 40. J. Bauer (Reiser), 45. J. Bauer (Reiser, Sus) – 2. Tácha, 9. Klíma (Švácha, Blecha), 19. Švácha (Turek), 24. Blecha, 25. Blecha (Klíma), 36. Turek (Císař), 39. Tácha (Císař, Turek), 41. Fical (Blecha, Klíma). Střely na branku: 15:34. Vyloučení: 14:7, z toho Jakub Frič 10 min. osobní trest + trest do konce zápasu, Kantner 5 min. + trest do konce zápasu a Průša (všichni K. Vary) 10 min. osobní trest. Využití přesilovek: 5:1! Rozhodčí: Koskuba – Šulo, 21 diváků.