Aktuality - 1.OHbL jih

SK Suchdol nad Lužnicí B - SK Hospříz 6:5 (4:2, 1:3, 1:0) střely 22:34, Paďourek 1+0, Lakatoš D. 0+2, Smutný 0+1, Tomášek 1+0, Císař 0+1, Hadrava 2+1, Šísl 1+0, Krejčí F. 0+1, Vrbka 1+0, Dušek 0+1.

Utkání 10. kola 1. OHbL zhodnotil vedoucí Hospříže Jan Mikl. „V sobotním utkání se zálohou ligového Suchdola hráči Hospříze předvedli dobrý výkon, s nímž jsem byl spokojený. Škoda jen konečného výsledku, který byl nakonec o pověstný kousíček příznivější pro domácí. Hrál se otevřený a útočný hokejbal s řadou šancí, což se muselo líbit skvělým a hlavně slušně fandícím divákům, kteří připravili tomuto zápasu důstojnou atmosféru. Domácí postavili velmi slušnou sestavu, posilněnou velmi dobře hrajícími dorostenci a některými borci z ligového mužstva. Jsem rád, že tak učinili, protože takové zápasy nám něco dají. Doufám, že střídající Libor Švejnoha je v pořádku a není zraněn. Musím svůj mančaft pochválit za předvedenou hru a budeme se dále připravovat na další utkání.“

Hrající trenér domácích Vít Korbel byl s výkonem svých svěřenců spokojen. Pouze ho mrzí nevyrovnanost výkonů. „Naše výkony jsou dost nevyrovnané, minule jsme vysoko prohráli s posledním Falconem a teď porazíme silnou Hospříz, která je druhá v tabulce. I když jsme měli tentokrát o něco silnější sestavu. Zápas to byl atraktivní, napínavý až do konce, divákům se líbil. Pro nás byl zápas trochu smolný, ale se šťastným koncem. Nejdříve jsem po první třetině skončil já sám, kvůli bolesti zad. Po mně odstoupil v druhé třetině Pavel Císař, odjel na ošetření s roztrženým obočím a ještě v druhé třetině za stavu 4:2 odstoupil gólman Libor Švejnoha, také kvůli bolesti zad. V tu chvíli jsme přestali hrát, soupeř nás přehrával a my byli rádi, že druhá třetina skončila, stav byl 5:5. O přestávce jsme se zkoncentrovali, v poslední třetině dali ještě jednu branku a náskok už udrželi do konce. Soupeř hrál velice dobře, má některé hodně šikovné hráče. Nám pomáhal zápas řídit ze střídačky zraněný hráč áčka David Laurinc a bylo ku prospěchu věci, hra se zlepšila.