mladší žáci

ilustrační foto (foto: Barbora Smudková)

Blatenští žáci ovládli domácí turnaj, v patách jim je Suchdol

Barbora Smudková | 14.04.2016 06:59:59 | 38x

Přebor MŽ - Mladší žáci z jihu Čech se už podruhé setkali v rámci jarního turnaje. Blatenskou zastávku jihočeského přeboru ovládli domácí Datlové, kteří zvítězili ve všech utkáních. Jediný bod pak na Blanou chybí Suchdolu, který proti hostitelskému týmu prohrál 2:3 na nájezdy. Jak si v turnaji vedli nejen oni, ale i další tři celky v soutěži, zjistíte v článku.

V prvním duelu turnaje jako již tradičně nastoupil domácí tým. Datlové se hned na úvod střetli s Pedagogem, který jim vzdoroval jediným zásahem, a Blatná tak dosáhla na výhru 2:1. Jako další se na hřišti potkali mladší žáci Olympu a Suchdola. Druhý tým tabulky poslední Hradec zdolal 0:2. Na podstatně vyšší výsledek podařilo v třetím utkání dosáhnout Datlům, nad Prachaticemi zvítězili poměrem 0:11. Suchdol si druhé dvougólové vítězství připsal s Pedagogem, Prachatice si pak v pátém zápase zlepšili reputaci těsnou prohrou 2:1 s Olympem. Nejnapínavější zápas začal čtyřicet minut po poledni, kdy proti sobě nastoupili zatím suverénní Datlové a Suchdol. Utkání se za stavu 2:2 přehouplo do samostatných nájezdů, ve kterých nakonec na výhru 2:3 dosáhli domácí. V dalším zápase na výhru konečně dosáhl i Pedagog, Prachatice porazil 2:9. Blatná v osmém utkání potvrdila své vedení výhrou 5:0 proti Olympu, Prachatice pak v předposledním zápase turnaje zažily déjà vu, když je tentokrát Suchdol porazil 0:11. Turnaj zakončil vítězně Pedagog, když do branky Olympu nastřílel osm gólů.

Tabulku tak vedou s jednačtyřiceti body Datlové, v těsném závěsu s čtyřiceti body jsou pak žáci Suchdola. Čelní peleton týmů pak se sedmadvaceti body stíhá třetí Pedagog. Prachatice po neúspěšném turnaji zaostávají na čtvrté příčce s devíti body, poslední Olymp zatím získal pouze tři.

Další turnaj čeká mladší žáky na konci dubna, kdy se páté kolo přeboru přesune do Jindřichova Hradce

komentářů: 0

žáci

Blatná si pojistila vedení sedmi góly, porážka Pedagogu Suchdolu zajistila třetí místo

Barbora Smudková | 13.04.2016 06:47:21 | 31x

MČR SŽ - Konec základní části jihočeské soutěže starších žáků klepe na dveře a ligový favorité se ani tentokrát nenechali zahanbit. Blatná si z posledního Hradce odvezla tři body za výhru 7:1. Suchdol se pak výhrou nad Budějovicemi prodral zpět na třetí příčku.

SK Suchdol nad Lužnicí - SK Pedagog České Budějovice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Pedagog se v tabulce dlouho potácí mezi čtvrtým a předposledním místem, po úspěchu Prachatic měl ale šanci se na čtvrté příčce vyměnit se Suchdolem. Pedagog začal zápas lépe, když ve dvanácté minutě vypálil po nahrávce Stankaye na branku Hucl. Budějovičtí vedení udrželi až do druhé části, kdy domácí dosáhli na vyrovnání. Skóre se znovu měnilo až v poslední části, kde štěstí konečně přálo Suchdolu. Ten dvěma zásahy ukořistil vedení 3:1, posunul se tak zpět na třetí příčku.

dorost

HBC Zliv – SK Suchdol nad Lužnicí 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Poslední Zliv nezískala body ani v posledním kole a Suchdolu podlehla 1:5. Duel začal bez respektu a během prvních patnácti minut se propracoval Suchdol k vedení 3:1. To ve druhé třetině podpořil dalšími dvěma branky a do poslední části se šlo již za rozhodnutého stavu. Do konce zápasu už žádný gól nepadl, Suchdol tak porazil Zliv 5:1.